קטלוג המוצרים להורדה

התקשרו : 054-7990062


מאמרי שוקולד


שוקולד ואלכוהול

שוקולד ואלכוהול הם שניים מהנאות החיים, שילוב נכון של השניים מבטיח הנאה מוחלטת, אולם שילוב גרוע של שוקולד ואלכוהול יכול לקלקל את כל החוויה ולהשאיר ממש טעם רע.

לכל סוג של שוקולד יש רמה שונה של טעם ועוצמה, ועל מנת להעצים את תחושת הטעם של השוקולד יש חשיבות רבה לאיזה סוג אלכוהול אנו משדכים לו.

בעת ההגשה של השוקולד עם האלכוהול חשוב לתת דגש לכמויות, יותר מדי אלכוהול מכל סוג שהוא יגרום לשוקולד לטעם מריר יותר מאשר הוא באמת ולמעשה יקלקל את איזון הטעמים.

כשמנסים לשדך אלכוהול לשוקולד נותנים תשומת לב לרמת המתיקות הן של השוקולד והן של האלכוהול – על מנת שיהיה איזון בין הטעמים, לכן לדוגמא יין לבן משתדך מצוין לשוקולד חלב, היין הלבן יותר מתוק משוקולד חלב ועל כן מדגיש את טעם שוקולד החלב.

שוקולד חלב, לדוגמא הוא שוקולד עדין יותר, חלבי ולכן השידוך הרצוי עבורו הוא יינות קלים, לעומתו השוקולד הכהה הולך מצוין עם יינות עשירים בטעמים כגון יינות קברנה או יין זינפנדל, ביינות אלו מורגש טעם קל של קקאו ואף סוג של מרירות ולכן הוא משלים בצורה מוחלטת את השוקולד הכהה.

שוקולד חלב שמכיל אגוזים, שקדים או פיסטוקים יהיה מצוין עם יינות קינוח, שלהם יש טעם אגוזי והם קלילים יותר ולכן הם יהיו מצוינים עם שוקולד כזה שכן הם ידגישו את טעמי התוספות.

אחד השילובים האלגנטים והנפוצים ביותר הוא שוקולד עם שמפנייה, גם במקרה זה צריך קודם כל לבדוק את רמת המתיקות של השניים על מנת שאף צד לא יאפיל על השני.

אלו הם כמה דוגמאות לשילובים מתאימים אולם כידוע קימיים אלפי סוגי שוקולד וכך גם יינות או אלכוהול לכן מומלץ בעיקר להתנסות באופן אישי בשילוב של השניים ולמצוא איזה שילוב הינו הטוב מכולם.

מומלץ לטעום קודם את האלכוהול ולאחר מכן לטעום את השוקולד, על ידי זה ניתן לקבל קודם כל את טעמי הבסיס של המשקה ועל ידי כך להעריך לאיזה שוקולד הוא עשוי להתאים.

השוקולד מעודד – סדנאות שוקולד

1507968_10202228745573687_311644957_n