קטלוג המוצרים להורדה

התקשרו : 054-7990062


מאמרי שוקולד


סוגי השוקולד

קיימים 3 סוגים עיקריים של שוקולד, בואו נכיר אותם יחדיו:

שוקולד כהה- הידוע בכינויו שוקולד מריר. טעמו נבקע לפי אזור וקרקע. (דומה לגפנים) שוקולד מריר טוב זהו שוקולד עשיר במוצקי קקאו, נמס בפה מהר וטעמו החזק מתפשט בכל חלל הפה.
ע´´פ התקן האירופאי שוקולד כהה אמור להכיל לפחות 35% מוצקי קקאו, אבל בינינו השוקולד הכהה הטעים יותר הוא זה המכיל 70% מוצקי קקאו ואף יותר…

שוקולד חלב- זהו שוקולד נפוץ יותר בארצנו, שוקולד חלב מורכב למעשה משוקולד מריר שמוספים לו חלב וסוכר ולכן הוא מעודן יותר בטעמו מהשוקולד הכהה.
תתפלאו אבל אין טעם בסיסי אחד לשוקולד החלב – כל יצרן שוקולד עושה עוד משהו קטן כדי להבדיל את עצמו מאחרים ולכן גם לשוקולד החלב יש המון סוגים וטעמים.
אישית אני מאוד אוהב את השוקולד של לינט!

שוקולד לבן- שוקולד לבן מבוסס על חמאת קקאו ואינו מכיל מוצקי קקאו – תופתעו לדעת שבמדינות מסוימות הוא בכלל לא נחשב לשוקולד!!!
זוהי בסך הכול חמאה שמוסיפים לה סוכר וחלב.
למעשה אין שום קשר לשוקולד חוץ מחמאת הקקאו.
אנשים אניני טעם בדרך כלל מזלזלים בשוקולד הלבן אולם אין ספק שיש לשוקולד הלבן את היחודיות שלו, לדוגמא ישנם שילובים מאוד מעניינים בשוקולד לבן כגון – תותים ושוקולד לבן…. שווה לטעום פרלין טוב שיש בו את השילוב של מתיקות רבה וחמיצות הפרי…

חשוב לציין שבדומה ליין על מנת לקבוע את טעמו ואיכותו של השוקולד צריך לסמוך על חוש הטעם האישי שלנו,לפעמים יש הפתעות טעימות שלא ציפינו להן.

השוקולד מעודד – סדנאות שוקולד

1510396_10202228705412683_1998399903_n