קטלוג המוצרים להורדה

התקשרו : 054-7990062


מאמרי שוקולד


מיתוסים על שוקולד ובריאות

מגיל צעיר אנחנו שומעים שהשוקולד מזיק לשינים, יכול להשמין או עושה חצ´קונים, בוודאי שאלתם את עצמכם לא פעם האם כל זה נכון? נשמח לשבור כעת כמה מהמיתוסים על השוקולד – וככה תוכלו לכרסם עוד קוביית שוקולד בלי הרבה רגשות אשם.

שוקולד מזיק לשינים
בעיות שינים נובעות בעיקר מהיגינה ירודה של הפה, החורים בשינים נגרמים מאוכל אשר מכיל פחמימות תוססות שנשארות בשינים לזמן ממושך כך שבעצם החורים יכולים להיגרם משוקולד בדיוק כשם שהם יכולים להיגרם מלחם.
למעשה, חמאת הקקאו המצויה בשוקולד מונעת הצטברות פלאק.

בשוקולד יש הרבה קפאין
כמות הקפאין בשוקולד נמוכה משמעותית מהכמות בקפה, תה או משקאות קלים.
שוקולד גורם לאקנה
במחקרים אחרונים התגלה בבירור כי השוקולד אינו מהווה גורם משמעותי בהתפרצות אקנה, הסובלים מאקנה ימשיכו לסבול ממנה גם כאשר יוותרו לחלוטין על השוקולד – האקנה נגרמת מחוסר איזון הורמונלי בלבד.

שוקולד ואלרגיה
אלרגיה לשוקולד הינה נדירה ביותר, מחקרים מוכיחים כי אלרגיה לשוקולד היא נדירה עד כדי כך שבקבוצות המחקר פעמים רבות לא נתגלה ולו אדם אחד הסובל מאלרגיה לשוקולד.

השוקולד גורם לעלייה במשקל
בדומה לכל סוג אוכל אחר (למעט ירקות) – אכילה בלתי מבוקרת ומופרזת תגרום לעלייה במשקל, אכילה במידה תגרום אך ורק להנאה מרובה.

שוקולד גורם להיפראקטיביות אצל ילדים
עד היום לא הוכח קשר בין אכילת שוקולד וגרימת היפראקטיביות אצל ילדים.

שוקולד מעורר חשק מיני
יש המאמינים שהקקאו הוא מעורר חשק, אולם בשוקולד קיימים מעל ל-300 מרכיבים כימים והמדענים אינם מצליחים עד היום למצוא עד היום את המרכיב אשר גורם לשוקולד להיות כה נחשק ואהוב וכן טרם נמצא הגורם שאחראי בשוקולד לחשק המיני – אם בכלל.

השוקולד מעלה את הכולסטרול
השוקולד מכיל אמנם שומן רווי, אבל שומן רווי זה מכיל בעיקר חומצות אשר אינן גורמות לעליית כולסטרול.

שוקולד כהה גורם לכאב ראש
שוקולד כהה אכן גורם לאנשים מסוימים לכאב ראש, ככל הנראה כאב הראש נגרם מחומרים כימים כגון הקפאין או התאוברמין אשר מצויים בשוקולד.
שוקולד הינו ממכר
בשוקולד לא קיימים חומרים ממכרים ולכן לא ניתן לפתח התמכרות אליו (רק חשק מפעם לפעם).

השוקולד מעודד – סדנאות שוקולד

מרציפן 1