קטלוג המוצרים להורדה

התקשרו : 054-7990062


מאמרי שוקולד


מילון השוקולד מעודד

בסדנאות השוקולד אני משתמש פעמים רבות במונחים מקצועיים מעולם השוקולד, הבנת המושגים תורמת להבנת תהליך ייצור השוקולד.

טמפרור שוקולד (טמפרינג) – תהליך הכרחי בייצור מקצועי של שוקולד במסגרתו מבצעים קירור וחימום של השוקולד בשלבים שונים במטרה ליצור שוקולד מבריק ונוקשה.

גנאש – גנאש שוקולד יוצרים על ידי עירבוב שוקולד קצוץ עם שמנת, הגנאש משמש להכנת טרפאלס, עוגות, מוסים והוא טעים מאוד בפני עצמו.

סירופ גלוקוז – סירופ הגלוקוז הינו סירופ שקוף וסמיך בעל מתיקות עדינה, הסירום משמש להכנת מוצרים שונים ובהם גנאש – היא מעניקה לגלוקוז מרקם חלק יותר ומאחדת את החומרים יחדיו בצורה מושלמת.

חמאת קקאו – מופקת מפולי הקקאו ונוצרת בשלב עיבוד השוקולד כאשר מפרידים בין מוצקי הקקאו לחמאת הקקאו, בשלב מאוחר יותר של הייצור מחזירים את חמאת הקקאו שתורמת למרקם נימוח יותר של השוקולד.

בן מארי – המונח לקוח מצרפתית Bain-marie ומתייחס לתהליך התכת שוקולד (או חומרים אחרים) – בשיטה זו מתיכים שוקולד וחמאה על ידי הנחת קערת נירוסטה בתוך סיר גדול ובו מים רותחים – בדרך זו מותכים המרכיבים באיטיות והחומר לא נשרף.

שוקולטייר – מקצוע נרכש אשר מתייחס לאדם שלמד כיצד מכינים שוקולד מכל אספקט אפשרי – כימיה, טימפרור, היסטוריה, מגמות, השפעות גיאוגרפיות ועוד..כל זה על מנת ליוצר שוקולד באיכות גבוהה.

פרלינים – פרלין שוקולד מורכב מחלק חיצוני – השוקולד ומחלק פנימי אשר יכול להיות שוקולד, פירות, אגוזים, מרציפן ועוד.

טראפלס – כדורי שוקולד איכותי אשר מכינים אותם משוקולד מעורבב עם שמנת מתוקה (גנאש). ניתן להוסיף לטראפלס תמציות טעם כגון וניל או תבלינים.

שוקולד חלב – שוקולד המורכב משוקולד כהה שמוסיפים לו חלב וסוכר ובכך טעמו מתוק ועדין יותר.

שוקולד כהה – שוקולד עשיר במוצקי קקאו, ע"פ התקן האירופאי שוקולד כהה חייב להכיל במינימום 35% מוצקי קקאו.

שוקולד לבן – שוקולד מבוסס על חמאת קקאו ואינו מכיל כלל מוצקי קקאו, טעמו עדין ביותר ונעדר טעם שוקולדי מובהק.

וניל – הוניל משמש כתמצית טעם שכיחה בשוקולדים, ומופק מצמח הוניל.
נהוג לחצות את תרמיל הוניל ולהשתמש בגרגריו בתערובת השוקולד, אולם יש גם כאלו שמשתמשים בתמצית וניל איכותית להשגת אפקט הטעם המשכר.

hgbh