קטלוג המוצרים להורדה

התקשרו : 054-7990062


מאמרי שוקולד


היסטוריה של השוקולד

העדות המוקדמת ביותר לשוקולד היא מלפני כ15000 שנה, ביערות הגשם במרכז אמריקה, מזג האויר הטרופי המאופיין בגשמים חזקים, טמפרטורות גבוהות ולחות מספק את האקלים הרצוי לגידולו של עץ הקקאו ממנו מפיקים את פולי הקקאו החיונים לשוקולד.

בני שבט המאיה אשר חיו במרכז אמריקה ובדרום מקסיקו העריצו את עצי הקקאו וייחסו להם תכונות אלוהיות, המילה קקאו באה משפת שבט המאייה ופירושה ´´אוכל האלוהים´´ ומכאן גם שמו של עץ הקקאו ´Theobrama Cacao´ ופירושו ´´אוכל האלים´´.

הצורה המוכרת יותר של הקקאו התגלתה עם הגעת המגלים האירופאים ליבשת אמריקה, בני המאיה רקחו משקה מתוק מתובל מפולי הקקאו ומצ´ילי חריף ומוסקט, את משקה הקקאו שתו בטסקים פולחניים וכן בני האליטה העשירה להם הוא היווה סמל סטטוס.

האצטקים במרכז מקסיקו סגדו גם הם לפולים, אבל מאחר והאצטקים גרו באזור שאינו מתאים אקלימית לגידול עצי הקקאו הם נאלצו להשיג את הפולים באמצעות מסחר או ביזות.

האצטקים נהגו להשתמש בפולי הקקאו יקרי הערך כמטבע מסחר – תמורת 100 פולי קקאו אפשר היה לקנות תרנגול הודו או אפילו עבד, גם המיסים השונים שגבו שליטי האצטקים שולמו באמצעות פולי הקקאו.

בדומה לבני שבט המאיה גם האצטקים נהגו לייצר תסיסת משקה מפולי הקקאו, המשקה שהיה יקר ביותר שימש את בני האליטה העשירה ונקרא Xocolatl המגלים הספרדים לא יכלו להגות את המילה ושיבשו אותה ל Chocolat בדומה למילה האנגלית אותה אנו מכירים עד היום.
השוקולד הגיע לאירופה ע´´י המגלה קורטז, באותה תקופה הכובשים למדו כיצד להכין את המשקה בצורה ידידותית יותר לטעם האירופאי על ידי עירבוב פולי הקקאו עם סוכר ווניל ובכך לעדן את הטעם חריף-מריר של המשקה האצטקי.

בתי החרושת הראשונים לייצור שוקולד נפתחו בספרד שם בעצם החלו לראשונה בתהליך יצור אבקת שוקולד לייצור המשקאות ובהמשך ייבאו את התוצרת לאורך כל יבשת אירופה – כאשר לאורך כל התקופה שומרים הספרדים בסוד את מקור המשקה – פולי הקקאו.מהסיבה הזו היה השוקולד היה כ´´כ יקר באותה תקופה, ונשקל כנגד כסף או זהב.

תוך מספר שנים החלו מייצרים את אבקת המשקה הקקאו בכל רחבי אירופה – הולנד, איטליה, צרפת, גרמניה ובסביבות 1520 הוא הגיע לראשונה לאנגליה.

בשנת 1828 הצליח כימאי הולנדי ליצור שוקולד מוצק, הוא למעשה ניסה לגרום למשקה השוקולד להיות סמיך יותר אולם הצליח לשמחתנו להסמיך את השוקולד כל כך עד שנהיה מוצק.

באופן לא מפתיע החלו האירופאים בשלב זה להשתלט על שוק השוקולד, בשל יתרון הראשוניות שלהם והיכרותם עם מוצר הגלם – פולי הקקאו.

משלב זה ואילך נוצרו מוצרי השוקולד כפי שאנו מכירים אותם היום – פרלינים, טרפאלסים, טבלאות שוקולד, משקאות שונים ועוד….

cocoa powder