קטלוג המוצרים להורדה

התקשרו : 054-7990062


מאמרי שוקולד


האם שוקולד ממכר?

אנחנו כבר יודעים שהשוקולד מעודד אבל השאלה הגדולה מכל היא האם השוקולד ממכר?

השתוקקות לשוקולד היא דבר מאוד נפוץ, כולנו מכירים את הטיפוסים שלא נרגעים עד שהם לא מסיימים לאכול טבלת שוקולד שלמה, או אולי את אלו שחייבים לבדוק את המילוי בכל פרלין ופרלין.

השאלה היא האם מדובר בסתם תשוקה למשהו טעים ומתוק או האם זהו ביטוי בעצם של התמכרות?

השאלה הזו נחקרת במשך שנים אולם כל מחקר מצביע על תשובה אחרת ובעצם אין תמימות דעים בין החוקרים לשאלה האם השוקולד ממכר או שאו סתם טעים.

בדרך כלל תשוקה למזון נובעת מצורך ריגשי יותר מאשר מרעב ממשי, התשוקה נובעת לעיתים משעמום, לחץ, מתח או אפילו דיכאון, לכן דרך אחת להסביר את התשוקה לשוקולד היא שמדובר בעצם במעין ריפוי עצמי של הגוף במקרה של תחושות קיצוניות כגון אלו.

כשאוכלים אוכל מתוק או רווי שומן כגון שוקולד מופרש במוח חומר הסרוטונין,
הסרוטונין הוא מוליך עיצבי שגורם לויסות רגשות ואחראי באופו ישיר לתחושת התרוממות הרוח הנגרמת בזמן אכילת שוקולד.

הפרשת חומר הסרוטונין בזמן אכילת השוקולד מסבירה במידת מה את תופעת התשוקה לשוקולד כתופעה רגשית שמטרתה כאמור לשפר תחושה רגשית זו או אחרת.

הנחה נוספת מקשרת את התשוקה לשוקולד עם תהליכים הורמונלים טבעיים של הגוף, אין זה סוד כי נשים רבות הן אלו המשתוקקות לשוקולד, במקרים רבים התופעה קשורה למחזור החודשי ולכן יש בכך רמז שמדובר בתשוקה על בסיס הורומונלי.

השוקולד מכיל כמה מרכיבים ביולוגים, כולם יכולים לגרום להתנהגויות חריגות ותחושות פסיכולגיות בדומה לחומרים הידועים כממכרים, ישנם מחקרים המוכיחים כי אותם חובבי שוקולד מגלים סימנים אופינים להתמכרות כגון תחושת צורך מיידית בשוקולד, הרגלי אכילה חריגים ומצבי רוח תנודתיים.

למרות שקיים דמיון בין אכילת שוקולד לשימוש בסמים, מרבית החוקרים מאמינים שלמרות הכל לא מדובר בהתמכרות אמיתית, בעיקר מאחר ובסופו של דבר אותם חומרים ביולוגים קיימים גם במיני מזון אחרים אשר אינם ידועים כממכרים כגון ירקות למרבית הפליאה.

מכאן שההנחה העיקרית היא שהשוקולד נחשק יותר מכל מאחר והוא משלב טעם טוב, מתיקות, ארומה ואת היכולת לגרום לתחושה טובה ובסופו של דבר טבע האדם הוא להמשך לסוג מזון שכזה.

katsefet