קטלוג המוצרים להורדה

התקשרו : 054-7990062


אודות


אודות

הכול התחיל בכפר קטן בגליל העליון לפני מספר שנים בהם החלטתי שאני יוצא למסע. עולם השוקולד תמיד קרץ לי , מאז שאני זוכר את עצמי המזווה בבית הורי היה עמוס ממתקים ומצופים.

אף פעם לא שאלתי את עצמי איך עושים שוקולד או מאיפה הוא הגיע, תמיד אכלתי בתאווה גדולה כול מה שמתוק בלי לשים לב לכמה מתוק או כמה מר . מריר, לבן, חלב, הכול התקבל בברכה.

בסתיו 2004 יצאתי לאירופה לקבל מידע על עולם השוקולד ולחפש בתי ספר לאוהבי שוקולד, כמותי. הטיול התחיל בהולנד ונמשך לבלגיה לוקסמבורג גרמניה ושוויץ.

התחלתי ללמוד במדינה שיודעת לעשות את השוקולד הטוב מכולם – בלגיה. הלימודים בבלגיה היו מדהימים, 8 שעות כל יום סביב השוקולד, תלמידים ממקומות שונים בעולם כגון ברזיל, פיליפינים, אוסטרליה ועוד.

אוירת הבינלאומיות היתה מרגשת, לראות איך האהבה לשוקולד חוצה גבולות ויבשות, וכולם מדברים בשפה אחת מיוחדת – שפת השוקולד.

אחרי חודשים של טיולים ולמידה ממומחי השוקולדים חזרתי לארץ והתחלתי לפתח טעמים משלי. זה התחיל מציוד בסיסי וניסויי שוקולד על השכנים שאהבו מאוד את ערבי טעימות הפרילינים והמשיך בניסויים לשלב יין, פירות יבשים ושקדים תוצרת מקומית גלילית ,שגדלים בשפע באיזור.

עם הזמן התחלתי לצבור ידע, לגדול ולהתפתח, לאחר שנה חזרתי לצרפת לבית הספר לינוטרה , את הלימודים העבירו שוקוליטיים מהשורה הראשונה בצרפת,

משם כבר אי אפשר היה לעצור את הצמאון שלי לידע, נשבעתי באומנות הכנת השוקולד והאהבה שלי להכנת השוקולד ולכל מה שקשור לעולם זה רק גדלה ומתעצמת.

כששבתי ארצה עברתי לגור ברמת גן, לא רחוק ממפעל עלית עליו כתב יהונתן גפן את שירו האהוב – ריח של שוקולד. רגע לפני שהמפעל נהרס גם אני הספקתי לעמוד ולהריח שוקולד – הריח האהוב עלי!

חלק לא מבוטל מהצלחתי נזקף לזכות בת זוגי שירלי, שהיא גם חלק מצוות העובדים בשוקולד מעודד. מעבר להיותה חובבת שוקולד ומומחית גדולה בזכות עצמה, שירלי משלימה אותי בכך שהיא תמיד עם שתי רגליים על הקרקע, דוחפת אותי ואת העסק בהצלחה מרובה.

חברה נוספת בצוות השוקולד מעודד היא ליאת, ליאת היא קונדיטורית בוגרת תדמור שעבדה תקופה רבה בבית מלון דן-פנורמה, ומתפעלת היום את הקונדיטוריה המעולה – חטאים מתוקים בנווה צדק. השוקולד מעודד – סדנאות שוקולד

png